SPORTLICHES CABRIOLET MIT HAMMER-AUSSTATTUNG ZUM SCHNÄPPCHEN PREIS NAVI KLIMATRONIC, TEMPOMAT, LED-SCHEINWERFER, USW.
RRG SUISSE SA - Glattpark Occasionscenter
Thurgauerstrasse 103
Glattpark (Opfikon) / ZH
Tel: 0848 998 998
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'140 kg |
| Kerb weight | 1'755 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | 169333 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Renew Start - 12 monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 112'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.8 / 5.7 / 6.8 |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.