RRG SUISSE SA - Glattpark Occasionscenter
Thurgauerstrasse 103
Glattpark (Opfikon) / ZH
Tel: 0848 998 998
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'947 kg |
| Kerb weight | 1'560 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Car-Nr. | 171762 |
| Cubic capacity | 1'618 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Renew Electrique - Start - 12 monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 95'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 121 kW / 165 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.9 / 5 / 6 |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 15'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.