*** Garantie et expertisé du jour *** Très bon état *** 078 857 23 01
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | 105/1076888 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 24000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 125'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 4.9 |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 101'109 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.