Gepflegtes Fahrzeug, unfallfrei, ab MFK 2025, Servicebelege vorhanden, S-Line- Sitze, Xenon-Lichtanlage, Navigation, Sitzheizung
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 1'925 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1AD303 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2 Monate oder 2000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 190'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2025 |
| Fuel consumption | 6.5 / 5.3 / 5.7 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 54'300 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.