Véhicule suisse, sous garantie Renault jusqu'en 07/2029
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'900 kg |
| Kerb weight | 1'522 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Car-Nr. | 171351 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate Garantie constructeur 48 mois de la 1ere immat. |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 19'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 105 kW / 143 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.2 kWh |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.