Carrosserie et Garage Theytaz Frères S.A.
Rte de Riddes 21
Sion / VS
Tel: 027 203 37 47
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'770 kg |
| Kerb weight | 1'401 kg |
| Type approval number | 1RH2 14 |
| Chassis Number (VIN) | VF1RJA00274020469 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | Garantie usine jusqu'à 2028 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 14'450 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 69 kW / 94 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2025 |
| Fuel consumption | 4.3 |
| CO2 emissions | 93 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 30'150 |
| Price | CHF 24'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.