*Bagger*4x4*Standheizung*Sperre*usw.
Hess Automobile Alpnach AG
Industriestrasse 16
Alpnach Dorf / OW
Tel: 041 670 29 29
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 5'000 kg |
| Kerb weight | 5'000 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 725 |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Auf Wunsch mit 12 Monaten oder 20000km Garantie für nur 600..- |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 2'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 3 |
| New price | CHF 155'000 |
| Price | CHF 22'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.