Sammlerstück* AB FMK Service* Fahrzeug steht im Top Zustand da* Ein Besichtigung ist ein muss **
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'050 kg |
| Kerb weight | 770 kg |
| Cubic capacity | 1'275 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 52'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 46 kW / 63 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.5 / 5.5 / 6.6 |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| Price | CHF 28'880 |
Note: actual equipment may differ from that listed.