M-Tech Paket,Alu Sommer18,Winterräder, Nichtraucher, kein Tiere
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'285 kg |
| Kerb weight | 1'760 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BB313 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 266'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 14.1 / 7.8 / 10.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 73'400 |
| Price | CHF 6'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.