ab MFK 09.07.2025, frisch ab Service, 8fach bereift, inkl. 1 Jahr Garantie, Eintausch und Leasing möglich.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'800 kg |
| Kerb weight | 1'247 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate inkl. 1 Jahr Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 128'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.2 / 4.9 |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 28'000 |
| Price | CHF 8'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.