Frisch ab Service und MFK, 3500kg AHK
| Body style | Pickup |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'448 kg |
| Kerb weight | 2'510 kg |
| Cubic capacity | 5'300 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality One Garantie möglich |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 119'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 265 kW / 360 PS |
| Doors | 4 |
| Price | CHF 65'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.