LIEBHABER-FAHRZEUG / CH-FAHRZEUG / 14'' ALU / ABS / ELEKTRISCHE FENSTERHEBER / LEDER-AUSSTATTUNG / RADIO-CD / UVM.
| Body style | convertible |
| First registration date | 02.1992 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'190 kg |
| Kerb weight | 960 kg |
| Type approval number | 1M1057 |
| Chassis Number (VIN) | - |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 68'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 31'500 |
| Price | CHF 20'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.