CH-Fahrzeug mit Werksgarantie Gratisservice, Driving Assistant Professional, Parking Assistant Plus, BMW Laserlicht,
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'515 kg |
| Kerb weight | 2'177 kg |
| Car-Nr. | 51 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 60 Monate oder 200000 km BMW Werksgarantie. Gratisservice 10 Jahre / 100'000km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 24'499 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 200'000 |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.