Ab MFK. Mit Anhängerkupplung 13-pol abnehmbar. 8-fach bereift, Kompletträder.
Karl Graf Automobile AG
Zürichstrasse 30
Mettmenstetten / ZH
Tel: 044 512 35 09
Tel: 079 203 07 68
| Body style | Van |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'717 kg |
| Trailer load braked | 1'395 kg |
| Type approval number | 1FK714 |
| Car-Nr. | 7697.02 |
| Cubic capacity | 1'996 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 92'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 7.4 / 5.9 / 6.5 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| New price | CHF 42'501 |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.