8 Jahre Swiss Warranty bis 160'000km(oder alternativ CHF 2'162.- ProBonus)
Karl Graf Automobile AG
Zürichstrasse 30
Mettmenstetten / ZH
Tel: 044 512 35 09
Tel: 079 203 07 68
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 1'829 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 3FR356 |
| Car-Nr. | 7687.01 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 354 km |
| Battery capacity | 50.0 kWh |
| New price | CHF 44'418 |
| Price | CHF 33'314 |
Note: actual equipment may differ from that listed.