8 Jahre Swiss Warranty bis 160'000km(oder alternativ CHF 2'162.- ProBonus)
Karl Graf Automobile AG
Zürichstrasse 30
Mettmenstetten / ZH
Tel: 044 512 35 09
Tel: 079 203 07 68
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 1'418 kg |
| Type approval number | 3FR266 |
| Car-Nr. | 7786.01 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| New price | CHF 36'418 |
| Price | CHF 30'956 |
Note: actual equipment may differ from that listed.