Inkl. Dachgalerie, Heckleiter, Holzboden und Wandverkleidungen ganze Höhe
Karl Graf Automobile AG
Zürichstrasse 30
Mettmenstetten / ZH
Tel: 044 512 35 09
Tel: 079 203 07 68
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'400 kg |
| Kerb weight | 2'100 kg |
| Type approval number | 3FR222 |
| Car-Nr. | 7320.01 |
| Cubic capacity | 2'184 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 4'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.1 |
| CO2 emissions | 240 g/km |
| New price | CHF 57'498 |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.