Nouvelle Dacia Sandero Véhicule disponible en stock selon disponibilité. Taux de leasing exceptionnel à 0.99 avec services assurances. 1'000chf de rabais si prise en leasing déjà déduit sur le prix affiché
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'585 kg |
| Kerb weight | 1'224 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1DD437 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 18'390 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.