| Body style | Coupe |
| First registration date | 12.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'385 kg |
| Kerb weight | 1'970 kg |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 33'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 441 kW / 600 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.