**Alfa Stelvio 280PS, 4x4, Panoramadach, AHK,Totwinkel, Kamera**
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'990 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Type approval number | 1AA628 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 88'888 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 206 kW / 280 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Energy efficiency | g |
| New price | CHF 72'500 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.