Aus 1. Hand, Rückfahrkamera, Parksensoren, Lenkradheizung, Sitzheizung, Klimaanlage, Navigation, DAB+, USB, Ab MFK.
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'879 kg |
| Kerb weight | 1'425 kg |
| Type approval number | 1OB802 |
| Chassis Number (VIN) | W0LJD7E85DB181220 |
| Cubic capacity | 1'364 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Mileage | 149'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2026 |
| Fuel consumption | 8 / 5.5 / 6.4 |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| New price | CHF 30'850 |
| Price | CHF 6'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.