Schiebedach,Tempomat,Standheizung,PreSafe Bremse, Attention Asst,Totwinkel-Asst,Spurhalte Asst,Parksensoren vorne hinten, Navigationssystem
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Kerb weight | 1'575 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'796 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | white |
| Mileage | 173'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Price | CHF 9'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.