**Navigation**Rückfahrkamera**Tempomat**Bluetooth**DAB**el. Schiebetüren**Abstandsregler**LED**Xenon**
Winkelbüel Garage AG
Sinserstrasse 400
Cham / ZG
Tel: 041 516 25 70
Tel: 079 616 87 27
| Body style | Van |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'560 kg |
| Kerb weight | 2'129 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1vf774 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Aufpreis 650.- |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 164'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 6.7 / 5.2 / 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 59'250 |
| Price | CHF 17'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.