Im Kundenauftrag zu verkaufen, Aus erster Hand, Frisch ab MFK, servicegepfl. 8Fach-bereift, ( Alu )
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'650 kg |
| Kerb weight | 1'245 kg |
| Trailer load braked | 500 kg |
| Type approval number | 1AA535 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 40'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 7 / 4.4 / 5.4 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 124 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 29'650 |
| Price | CHF 10'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.