DIGITAL COCPIT / NAVI / DAB / RÜCKFAHRKMERA / SITZHEIZUNG / ABSTAND TEMPOMAT / SPURASSIST / CARPLAY / PARKPILOT ...
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'889 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1vf714 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km QUALITY |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 91'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2017 |
| Fuel consumption | 8.8 / 5.9 / 7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 40'910 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.