Ab Platz, läuft und schaltet gut, elektrische Sitze, Sitzmemory, Rückfahrkamera, Parksensoren hinten + vorne, Spurhalteassistent, dem alter entsprechende Gebrauchsspuren, Kyless, 8-fach bereift.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'723 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1HB827 |
| Car-Nr. | 676.304.514 |
| Cubic capacity | 1'685 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 247'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2019 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.4 / 5.1 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 36'990 |
| Price | CHF 3'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.