Navi * Rückfahrkamera * ab Service und MFK neu *
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'955 kg |
| Kerb weight | 1'460 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1mg195 |
| Cubic capacity | 1'595 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Base möglich |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 90'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 / 4.7 / 5.7 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 53'700 |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.