Holzboden, Seitenwandverkleidung, Sortimo Regale, Anhängekupplung, 270 Heckflügeltüren
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'295 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 2'179 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 21'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 6.2 |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 56'467 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.