Anhängekupplung, Holzboden, Seitenwandverkleidung, frisch ab MFK
| Body style | Minibus |
| First registration date | 08.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'645 kg |
| Kerb weight | 1'873 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 24'600 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 46'591 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.