Nutzlast 976kg, Holzboden, Seitenwandverkleidung bis oben, WIR - Anteil
| Body style | Minibus |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'024 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 62'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2025 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.