Klima, Navi, Parksensoren, Holzboden, Seitenwandverkleidung, WIR - Anteil möglich
| Body style | Minibus |
| First registration date | 08.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 1'846 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3MM871 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate WIR - Anteil |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 43'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 101 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 09.2024 |
| Fuel consumption | 6.7 |
| CO2 emissions | 175 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 32'202 |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.