Anhängekupplung, Holzboden Seitenwandverkleidung bis oben, Klima, sehr gute Ausstattung
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'121 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 55'141 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.