gepflegter Ibiza mit DAB Radio, Anhängekupplung abnehmbar, 8-Fach bereift, neu ab MFK
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'630 kg |
| Kerb weight | 1'167 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1sh148 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 4 Monate oder 4000 km auf Motor , Getriebe ,Achsen, |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 159'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2026 |
| Fuel consumption | 5.9 / 4 / 4.7 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 109 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 23'300 |
| Price | CHF 6'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.