Sehe gepflegtes fahrzeug,Automatische getriebe,Anhängerkupplung,klima.Ab MFK.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'575 kg |
| Type approval number | 3vd413 |
| Chassis Number (VIN) | WV1ZZZ2KZ9X087800 |
| Cubic capacity | 1'896 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 119'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 29'350 |
| Price | CHF 8'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.