Garantie 5 ans - kilométrage illimité - / Véhicule de direction / * avantage prix de 11'950.- *
Garage de l'Etoile succursale de Groupe Leuba SA
Route de Cossonay 101
Renens / VD
Tel: 021 633 02 02
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'685 kg |
| Kerb weight | 2'265 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC623 |
| Car-Nr. | 1725912 TLP/ADC |
| Warranty | 60 Monate Garantie 5 ans KM illimités* |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 2'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 239 kW / 325 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 495 km |
| Battery capacity | 84.0 kWh |
| New price | CHF 66'850 |
| Price | CHF 54'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.