Neuwertiges Fahrzeug in Topzustand, Frisch ab MFK, ab Service, Malachit Grün individual Farbe foliert, Sitze: Chester Malt Brown Leder
| Body style | convertible |
| First registration date | 11.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'795 kg |
| Kerb weight | 1'486 kg |
| Type approval number | 1MW747 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 30'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 6.9 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 157 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 55'000 |
| Price | CHF 42'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.