Sehr gepflegtes fahrzeug, neu ab MFK, 3 Monate Garantie, Schlafzelt.
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 1'795 kg |
| Type approval number | 1lc520 |
| Chassis Number (VIN) | SALLDVB68WA148116 |
| Cubic capacity | 2'493 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 160'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 83 kW / 113 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 06.2026 |
| Fuel consumption | 11.7 / 8.7 / 9.8 |
| CO2 emissions | 256 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 37'000 |
| Price | CHF 39'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.