8-Plätzer, ab Service, Werksgarantie bis April 2028/150000Km, inkl. Winterrad, inkl. AHK abnehmbar
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'240 kg |
| Kerb weight | 2'467 kg |
| Type approval number | 1FN429 |
| Chassis Number (VIN) | WF03XXTTG3NA81999 |
| Cubic capacity | 1'996 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 5 Jahre / 150000Km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 36'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2023 |
| Fuel consumption | 11.6 |
| CO2 emissions | 305 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 62'980 |
| Price | CHF 38'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.