Expertisée le 26.05.2026. Volant moteur et embrayage neufs, freins avant neufs. garantie de 1 an et service à jour. Financement disponible : crédit, leasing ou échange possible
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'375 kg |
| Kerb weight | 1'578 kg |
| Type approval number | 3vf430 |
| Chassis Number (VIN) | wv1zzz2kzlx129161 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 1 ans ou 20000km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 103'240 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 30'845 |
| Price | CHF 8'550 |
Note: actual equipment may differ from that listed.