4 x 4, 1. Hand, unfallfrei, Top Zustand, Klima, Servicegepflegt, NEU ab MFK, Tausch sowie Finanzierung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'525 kg |
| Kerb weight | 1'135 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1sd625 |
| Car-Nr. | 277 |
| Cubic capacity | 1'328 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 81'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 67 kW / 92 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.9 / 5.3 / 6.3 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 21'990 |
| Price | CHF 5'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.