Neue Bremsen ab MFK 11.2025 8-Kompletträder Vollausstattung Massage inkl. 12 Monate Garantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'010 kg |
| Kerb weight | 2'575 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 134'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| CO2 emissions | 190 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 113'600 |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.