NEUPREIS CHF 84'052.- - WIR FREUEN UNS AUF IHREN BESUCH
Mercedes-Benz Automobil AG, Winterthur | Merbag
Ohrbühlstrasse 37
Winterthur / ZH
Tel: 052 500 25 05
| Body style | Minivan |
| First registration date | 02.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'899 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 333156616010 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Occasions-Garantie |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | black |
| Mileage | 117'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 06.2023 |
| Fuel consumption | 7.7 / 6.2 / 6.7 |
| CO2 emissions | 177 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 84'052 |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.