Automat, Temp., DAB+, Bluetooth, PDC hi., MFK 2.2026
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'680 kg |
| Kerb weight | 1'188 kg |
| Type approval number | 1SH902 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate Garantieversicherung |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 67'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 5.9 / 4.3 / 6.9 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 156 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 20'000 |
| Price | CHF 13'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.