MFK+SERVICE 2.2026, AUT./Temp., LEDER, PDC, 4x4
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'195 kg |
| Kerb weight | 1'810 kg |
| Type approval number | 1AC116 |
| Cubic capacity | 2'976 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 199'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 162 kW / 220 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 16.1 / 8.7 / 11.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 276 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 67'160 |
| Price | CHF 3'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.