Expertisée du jour,2026,clim,services à jour, avec Garantie 12 Mois pour 6500.-fr T.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'410 kg |
| Kerb weight | 1'070 kg |
| Type approval number | 1HC424 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 160'717 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 49 kW / 67 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2026 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 19'190 |
| Price | CHF 5'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.