sparsamer Vollhybrid mit Top - Ausstattung in der sportlichen esprit alpine Ausstattung, neustes Modell
| Body style | Wagon |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'890 kg |
| Kerb weight | 1'514 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Battery capacity | 1.4 kWh |
| New price | CHF 35'850 |
| Price | CHF 33'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.