Ab Service, neue MFK 06.26 und 3 Monate Garantie
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'395 kg |
| Kerb weight | 1'065 kg |
| Type approval number | 1TA180 |
| Chassis Number (VIN) | JTDKW123003089420 |
| Cubic capacity | 1'299 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 187'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 63 kW / 86 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2026 |
| Fuel consumption | 6.8 / 4.9 / 5.6 |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| New price | CHF 22'850 |
| Price | CHF 3'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.