CH-Fahrzeug, scheckheft gepflegt, top Ausstattung, läuft einwandfrei
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1AC671 |
| Car-Nr. | 106 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 353'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2024 |
| Fuel consumption | 8.8 / 5.8 / 6.9 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 180 g/km |
| Euro norm | euro-6a |
| Price | CHF 4'250 |
Note: actual equipment may differ from that listed.