*** Frisch ab MFK + Service ink. Bremsen vorne kompl. neu *** Viele Optionen: Rückfahrkamera, Head-up Display, Sound System uvm. ***
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'700 kg |
| Kerb weight | 1'295 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 201'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.2 / 4.9 / 5.7 |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 41'000 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.