2.0T Anhängelasst.
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'825 kg |
| Type approval number | 1SE773 |
| Chassis Number (VIN) | KPTA0B1WSHP258600 |
| Cubic capacity | 2'157 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 monate |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 160'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.7 / 5.8 / 6.9 |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 35'990 |
| Price | CHF 9'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.